Sosnowiec – czy to dobre miejsce do życia?

Sosnowiec jest miastem, które prężnie się rozwija. Jeszcze kilka lat temu można było zauważyć emigrację mieszkańców. Taką tendencję notowano wśród młodych, wykształconych ludzi, którzy poszukiwali zatrudnienia w większych aglomeracjach. Obecnie władze miasta wprowadziły politykę mającą na celu zachęcenie ludzi do osiedlania się na terenie miejscowości. Program ten zakłada, że każdy, kto zamieszka w Sosnowcu, otrzyma kartę uprawniającą do rocznych zniżek w miejskich instytucjach kultury i sportu.

A w Sosnowcu jest z czego korzystać, o czym mało ludzi wie. Przede wszystkim warto zwiedzić zabytki, takie jak: zamek Sielecki z 1620 roku, piękny pałac Schönów datowany na 1903 rok oraz budynek Sosnowieckiego Domu Ludowego (1902-1903). Oprócz tego, na terenie aglomeracji jest egzotarium oraz wiele pięknych parków, w których można spędzać czas wolny z rodziną i znajomymi.

Dodatkowo Sosnowiec jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi śląskimi miastami np. z Katowicami czy Będzinem.

Mieszkania i domy do wynajęcia

Zakup mieszkania jest bardzo dużą inwestycją i nie każdy może sobie na to pozwolić. Ceny nieruchomości różnią się w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Jeżeli jednak nie mamy odpowiedniego zaplecza finansowego, warto zastanowić się nad podnajmem. Miasto może pochwalić się ciekawą ofertą domów i mieszkań do wynajęcia. Jakie są zatem ceny? Różnią się one w zależności od dzielnicy Sosnowca, jednak w porównaniu do reszty kraju są znacznie niższe. Najdroższe okazują się mieszkania w centrum. Wynajem nieruchomości w tym mieście może być zatem dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy pracują np. w Katowicach. Obie aglomeracje są bowiem bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu nie musimy się martwić o utrudniony dojazd do miejsca zatrudnienia.

Praca w Sosnowcu – czy warto?

Praca w Sosnowcu dotyczy głównie sektorów handlowo-przemysłowych oraz spedycyjnych. Poszukiwani są specjaliści, którzy ukończyli zasadnicze szkoły zawodowe, a także lekarze, pielęgniarki czy technicy informatycy. Z zatrudnieniem mogą mieć problem młodzi ludzie z wyższym wykształceniem, którzy szukają bardzo dobrze płatnej pracy. Sytuacja jednak powoli ulega poprawie, ponieważ otwierają się nowe zakłady produkcyjne, gdzie poszukiwani są inżynierowie, pracownicy hali oraz osoby, które podejmą się wykonywania obowiązków administracyjno-biurowych.